Something went wrong in file write

404

Not Found

Majutus - Student Tour
Logi sisse

Majutus

Esialgne majutus

Majutuse otsimine on esimene asi, mida peaksid tegema pärast sihtkohta jõudmist. Üks võimalus on broneerida paariks esimeseks päevaks odav hostel. Neid leiad internetist. See, kui kalli koha võtad, sõltub sinu enda rahakoti paksusest. Meie ei soovita üle 25 USD/öö eest maksta. Sul tuleb võibolla pikemaks perioodiks hostelisse jääda ja see võib lõpuks kujuneda üsna kalliks.

Väga-väga hea alternatiiv motellile on enne suve liituda selliste kommuunidega nagu www.couchsurfing.org või siis www.hospitalityclub.org. Need leheküljed koondavad endas inimesi, kes on abivalmilt nõus enda majutust rännumehe või -naisega TASUTA jagama. Sa saad sinna teha omale profiili ja võtta lahti sihtkoha ning näed, kellel selles piirkonnas vaba tuba või “diivan” on.

Usaldada saad sa neid inimesi sellepärast, et sa näed nende kohta kirjutatud tagasisidet. Siin peitub ka konks – selleks et enda kohta head tagasisidet saada, peaksid ka ise enda juures majutust pakkuma. Selle kaudu suurenevad su võimalused, et sind ka enda juurde võetakse. Muidugi saab majutuse ka päris algaja, kuid võib mingil määral usalduseprobleemi tõttu raskem olla. Samas ei pea sa inimesi koju endale võtma, vaid võid lihtsalt nendega näiteks kokku saada. Ühesõnaga, registreeri ennast seal ära ja hakkad süsteemist paremini aru saama.

Mis on CouchSurfingu ja Hospitality Clubi plussid?

Sa hoiad kokku esimese nädala või kahe majutuse kulud. Hostelis maksad umbes 20 dollarit päevas. Nädala peale teeb see juba ligi 100 euri. Couchsurfingut kasutades ei maksa sa midagi.
Kui Couchsurfinguga võetakse tavaliselt sel moel inimesi paariks päevaks, siis võib see inimene otsustada, et ta tahaks sind kauem majutada – miks mitte terve suve.
Sul tekib kohalik tuttav, kes oskab sulle soovitada odvaid poode, lahedaid vaatamisväärsusi, parimaid randu, asutusi (nt SSN office), võibolla saab pakkuda transporti jne
Sa saad rohkem sidemeid, mille kaudu tööd ja vb ka püsivat elamist otsida. Isegi kui see tuttav ei saa sind aidata, võib tal olla sõpru, kellel on suveks töötajat vaja.

Pool in Miami

Püsiva elukoha otsimine

Tavaliselt koonduvad J-1 tudengid gruppidesse ja renad elamise suveks koos. Nii on lõbusam ja saad kulusid kokku hoida. Tark on panna kokku grupp enne suve, kasutades StudentTouri kommuuni. Pärast kohale jõudmist jaotatakse ülesanded – mõned otsivad ajalehekuulutustest, mõned internetist ja mõned käivad kokkulepitud elamisi vaatamas. Tihti leiab häid korteripakkumisi majade alt, kus on infostendid. Samuti on ka majade valvurite käest küsimine suureks abiks.
Head kohad, kust majutust leida, on:
www.Craigslist.org
www.Backpage.com
www.apartments.com
www.apartmentsUSA.com
www.bostoncollegeapartments.com
www.campus-lodging.com
www.capecodchamber.com
www.easyrent.com
www.housing.ucla.edu
www.homestore.com
www.hostels.com
www.ocean-city.com
www.rentalguide.com
www.roommates.com
www.studenthousing.org
www.subletswap.com
www.summerexchange.com
www.thehousingforum.com
www.ucsf.com
www.werentboston.com

Deposiit

Majutuse üürimisel tuleb maksta esimese kuu üür, tagatisraha ja mõnikord ka maakleritasu. Tagatisraha ehk deposiit on summa, millest üürileandja võib maha arvestada üürimisperioodi jooksul tema varale tekkinud kahju. Deposiit ei tohi olla suurem kui ühe kuu üür ning ei kata loomulikust kulumisest tekkinud kahjustusi. Kui majutust esimest korda vaatate, siis uurige, kas tal on midagi viga ja juhtige hilisemate arusaamatuste vältimiseks sellele üürileandja tähelepanu.
Üürileandjad eelistavad väiksemaid gruppe suurtele ja pikemaajalisi üürnikke lühemaajalistele. Ärge siis tõde liiga palju moonutage :)!

Tähelepanu!

Olge kindlasti elamispinna otsimisel tähelepanelikud! Ärge makske midagi enne pinna nägemist, uurige täpselt, mille eest ja kui palju te peate maksma, kas on mingeid lisatasusid ette näha jms. Kui mõni korter või tuba on teistest pakututest märgatavalt odavam tehke kindlaks ega tegemist pole mõnes halvas rajoonis asuva või väga kehvas olukorras oleva pinnaga. NB! Ülevalolevad vihjed on mõeldud juhistena. Töö- ja elukoha leidmisel pead ise nutikas olema ning enda eest väljas seisma. StudentTour aitab alati nõu ja jõuga, kuid ei võta vastutust ühegi töö- või elukoha vastuvõtmise eest.