Something went wrong in file write

404

Not Found

Küsimused-vastused - Student Tour
Logi sisse

Küsimused-vastused

Millise programmi kasuks oleks kõige sobilikum otsustada – kas Independent või Full Placed?

Igal programmil on oma plussid ja miinused ja iga programm on sobilik, tulenevalt just sinu isikuomadustest ja eesmärkidest. Full Placementiga minejatel on see eelis, et pole vaja muretseda töö- ja elamise leidmise pärast esimesel paaril nädalal. Miinus on ehk see, et sihtkohavalikud on natuke piiratumad. Independent sisaldab mõlema programmi plusse – töö võid ise valida ja sinna kandideerida Eestis olles. See tähendab, et oled oma valikutes vabam ja saad valida töö endale meelepärases valdkonnas. Teiseks, saad töökohta vahetada, kui midagi paremat peaks esile kerkima. Kolmandaks, valida endale sobiva palgaga koha. Neljandaks, sul võib töökohti olla niipalju kui ise soovite. Viiendaks, saad määrata enda töötunnid ning sõlmida just sulle sobiva lepingu. Samas nõuab Independent kõige rohkem tööd Eestis olles. See tähendaks, et tuleb varakevadel hakata gmapsi, google ja skype vahendusel tööandjatega ühendust võtma, mis võib esialgu üsna hirmutav tunduda, kuid tegelikult on väga lahe ja õpetlik kogemus.

Kui palju on võimalik J1 programmis osaledes teenida?

See oleneb täiesti sinust kui palju raha sa suudad teenida! Mida rohkem tunde sa töötad ja mida rohkem töökohti sul on, otsustab selle, kas sa saad nt oma õppelaenu tagasi maksta või jääd oma kuludega lihtsalt nulli.

Need, kes ei hooli niivõrd rahateenimisest, vaid tahaksid pigem lõbutseda, teenivad päevas 40-50 USD. Kui sinu eesmärk on raha teenida, tuleks sihtida tipiga positsioone. Tipiga kohal on palk küll nt $6 tunnis, kuid tip moodustab enamuse palgast. Ettekandjad, baarmanid ja teisedd tipisaajad teenivad suvel päevas keskmiselt $70-150 vahel.

Mis on StudentTouri eelised võrreldes teiste samu teenuseid pakkuvate büroodega?

Me oleme ise reaalselt programmis osalenud ja teame täpselt, kuidas asjad sinu kasuks toimima panna. Samuti oleme noored, entusiastlikud, ambitsioonikad ning asjaajamises alati ausad. Siia võiks veel pika ilusa meelitava jutu kirjutada, kuid see pole meie eesmärk. Et jagada meie vaimustust ja sõbralikust, võta lihtsalt meiega ühendust :-).

Kas ma võin töökohta muuta?

Kui sa oled endale ise töökoha leidnud, võid seda igal ajal vahetada. Kui sa oled aga valinud full placement optioni, siis tööandlat nii lihtsalt vahetada ei tohi. Selleks, et siis tööandjat vahetada, peab olema mõjuv põhjus. Ilma põhjuseta, lihtsalt ära tulles, tühistab viisasponsor su viisa.

Kas mul võib olla rohkem kui 1 töökoht?

Jah, niipalju kui ise tahad. Seadused seda ei piira.

Mis on DS2019?

See on dokument, millega väljastab sponsor Intrax USA valitsuse nimel. Sellega ta näitab, et on nõus sinu kohaolekut toetama ning et su paberid on korras. See kehtib ainult siis, kui sul on passis J1 viisatempel.

Mis on SSN? Kas teist korda minejatel on vaja taotleda uut SSN-i (Social Security Number)?

SSN on sotsiaalkindlustuse number, mis on igal USAs legaalselt töötaval inimesel. See tuleb taotleda pärast USAsse sisenemist kohalikust SSN Officest. Full Placementiga teab tööandja, et sul on õigus legaalselt USAs töötada juba pärast taotluse sisseandmist, kuid Self Placed ja Freestyle programmiga minejatel tuleb selles osas tihti ise selgitustööd teha, kui just varasemate aastate tudengid seda sinu eest juba teinudd pole. SSN antakse kogu eluks. Kui see on juhtunud vahepeal ära kaduma, saad selle uuesti SSN Officest taotleda, kuid number jääb samaks.

Kui kaua võtab SSN taotlemine aega?

Keskmiselt 2-5 nädalat.

Kas ma tohin töötada enne kui ma saan kätte oma SSN-i?

Jah, sul on seaduslik õigus USAs legaalselt töötada ka ajal, kui sa oled taotluse ära saatnud, aga pole veel vastust saanud. Tööanjdad aga pahatihti ei tea seda ja selleks pead olema valmis tööandjale selgitama ja tõestama, et oled SSN taotluse juba ära saatnud ja tegelikult võid sa tööd teha. Kõige parem on anda tööandjale nt SSN kontori kontakt ja paluda sealt järgi küsida. Ole viisakalt järeleandmatu :)!

Kas on töid, mida ei tohi J-1 viisaga teha?

On mõned valdkonnad, milles ei tohi J-1 viisaga töötada. Need on:

 • Au Pair või koduhooldaja eramajas
 • Igasugune lapsehooldus
 • Meditsiinilised teenused
 • Loomade ravi
 • Õpetaja: keeleõpetaja või õpetaja abi
 • Treeneri amet, Personaaltreener
 • Iluteraapia tööd  (näiteks massaaž, juuksur, maniküüri tegija jne).
 • Laagri valvaja
 • Laeva või lennuki meeskonnaliige.
 • Teatud kasiino positsioonid
 • Püramiid-müük
 • Tööd, mille eest saad ainult tulemustasu
 • Täiskasvanute meelelahutusele suunatud tööstus
 • Tööd, mis nõuavad sinu enda investeeringut müüdavatesse toodetesse